• Aktywny Uniwersytet
    Aktywny Uniwersytet To miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - zadbaj o swoje zdrowie i kondycję!
czwartek, 12 września 2013 13:31

JOGA

 


Nazwa:            JOGA 

Termin:         zapisy cały rok

Gdzie:              Sala sportowa UAM Poznań, ul. Zagajnikowa 9

Cena:                60 zł - opłata na miesiąc (1 x w tygodniu) 

Kontakt:          Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel 503111473

Zapisy:             Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

AKTYWNY UNIWERSYTET 

zaprasza na zajęcia z

JOGI

JOGA to staroindyjska umiejętność zajmująca się połączeniami między ciałem, umysłem i oddechem. Współzależności te posiadają tę właściwość, że gdy działamy na jeden z składowych to wpływamy również na dwa pozostałe. We współczesnym świecie zachodnim joga jest w szerokim zakresie wykorzystywana zwłaszcza z powodu jej pożytecznych wartości dla zdrowia: kręgosłupa, układu nerwowego, gruczołów i organów wewnętrznych.

 

Wskutek wykonywania ustalonych asan sylwetka się umacnia i uelastycznia. Ćwiczenie jogi przywraca równowagę mięśni, pogłębia oddech i czyni go lżejszym, usuwa wyczerpanie i uspokajająco wpływa na emocje, co w efekcie rozluźnia umysł. U źródła jogi indyjskiej znajduje się przekonanie, że droga ku jedności zaczyna się od ciała i umysłu. Usprawniając ciało i umysł, wyostrza się odczuwanie oraz kontakt ze własnym wnętrzem.

 

Joga wg Iyengara - jedna z najlepiej znanych na zachodzie tradycji jogi indyjskiej, oparta zasadniczo na pozycjach ciała nazywanych asanami również na kontroli oddechu. Praktyka zawiera ćwiczenie zasadniczych asan oraz wykorzystywanie pomocy do jogi. Zajęcia są prowadzone w wolniejszym rytmie, kładziemy tu akcent na ścisłe praktykowanie asan.

 

Ashtanga Vinyasa Joga - jest dynamiczną postacią jogi, koncentrującą się na vinyasach, czyli ruchu  zsynchronizowanym z oddechem. Zajęcia obejmują w swoim zakresie doskonalenie elementarnej sekwencji dla ashtanga jogi: powitania słońca A i B, stopniowo przechodząc do pozycji stojących i siedzących. W trakcie zajęć akcent zwraca się na płynność przejść między asanami oraz rytmiczny, pełen energii oddech. Praktyka jest prowadzona w dynamicznym rytmie.

  

Termin:                      informacje na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

                                   

Miejsce:                      sala UAM Poznań, ul. Zagajnikowa 9 

 

Cena:                           60 zł za miesiąc (1 x w tygodniu) 

 

Prowadząca:            Violetta Prusińska 

 

Zapisy:                        rejestracja  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Kontakt:                     503111473

 

Numer Konta:          Fundacja Aktywny Uniwersytet  

                                       ul. Św. Marcin 45 lok 5  

                                       61-806 Poznań 

                                       25 1090 1359 0000 0001 1703 4589 

                                       z dop. (J, miesiąc, nazwisko i imię, data), 

                                       przykład (J, październik, Kowalska Anna środa g. 16.30) 

 

 Serdecznie zapraszamy!!! 

 


 

 

Fundacja Aktywny Uniwersytet opłaca wynajem obiektów zgodnie z obowiązującymi cennikami. Każdy wynajem związany jest z podpisaniem stosownej umowy.

 

Czytany 5234 razy

Partnerzy

  logo nasz_uniwersytet      logo.jpg      logo czaronek