Jak wybrać tabletki na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to dosyć powszechny problem szczególnie wśród panów w wieku średnim. Włosy mogą także wypadać na skutek przebycia poważnych i wyniszczających organizm chorób oraz w wyniku długotrwałego stresu. Dlatego, gdy zauważymy, że zaczynamy tracić dużo więcej włosów niż zwykle, warto sięgnąć po sprawdzone tabletki na wypadanie włosów. Zatem jakie tabletki na włosy najlepiej wybrać?

Tabletki na wypadanie włosów — zwróć uwagę na skład

Przed zakupem konkretnych tabletek warto dokładnie przeanalizować skład wszystkich dostępnych w aptece preparatów. Ponieważ tabletki na wypadanie włosów mogą się różnić między sobą zawartością poszczególnych składników. Dobry preparat powinien przede wszystkim posiadać wystarczającą ilość witaminy B7, czyli biotyny, która wzmocni nasze włosy i wpłynie korzystnie na ich gęstość. Kolejnym ważnym składnikiem jest witamina D, ponieważ wspomaga wzrost mieszków włosowych oraz umożliwia absorpcję wapnia. Ponadto skuteczny preparat na wypadanie włosów, musi zawierać także witaminę A, C, E, B6B12 i kwas foliowy oraz żelazo, cynk i białko.

Wszystkie te składniki są konieczne, aby wzmocnić strukturę włosów oraz skutecznie zatrzymać proces ich wypadania. Oczywiście to, jaki preparat finalnie wybierzemy, będzie zależało również od wielu innych czynników takich jak wielkość tabletek, sposób dawkowania, czy cena opakowania. Tym bardziej że tabletki na wypadanie włosów będziemy musieli stosować przez dłuższy czas, dlatego ważne jest, aby były wygodne i przyjemne w użyciu oraz by mieściły się w domowym budżecie.

Tabletki na wypadanie włosów — rodzaje

Na rynku obecnie istnieje kilka ciekawych preparatów na wypadanie włosów, warto zatem wspomnieć, chociażby o kilku z nich. Najpopularniejsze tabletki na wypadanie włosów to między innymi:

  • Biotebal — jest to suplement diety zawierający dużą dawkę biotyny, która wpływa na wzmocnienie i odżywienie włosów.
  • Revalid — jest to preparat, w którym znajdziemy między innymi aminokwasy siarkowe, witaminy z grupy B, wyciąg z prosa, kiełków pszenicy, czy nawet drożdże piwne. Dlatego środek ten wzmacnia włosy od środka i efektywnie stymuluje ich wzrost.
  • Kerabione — jest to produkt bogaty w aminokwasy, składniki mineralne oraz witaminy korzystnie wpływające na wzrost włosów.
  • Skrzypovita — jak sama nazwa wskazuje, preparat ten zawiera przede wszystkim skrzyp polny oraz biotynę, a także niezbędne witaminy i cynk, które wspomagają procesy odbudowy zniszczonych włosów i wzmacniają ich strukturę.
  • Vitapil — to tabletki na wypadanie włosów, które w swoim składzie posiadają takie substancje jak sproszkowane pędy bambusa, żelazo, witaminy z grupy B i drożdże. 

Niezależnie jednak od tego, jakie tabletki na wypadanie włosów ostatecznie wybierzemy, warto przyjmować je przez co najmniej trzy miesiące. Ponieważ po tym czasie powinniśmy już zauważyć widoczne efekty. Natomiast w razie ich braku warto umówić się na konsultację dermatologiczną, gdyż może się okazać, że przyczyny wypadania włosów są poważniejsze i wymagają innego rodzaju leczenia.

Tabletki na wypadanie włosów — jak sprawdzić, czy działają?

Wypadanie włosów to proces, który może przebiegać z różną częstotliwością, dlatego czasami naprawdę trudno jest określić, czy zastosowana kuracja przyniosła pożądany rezultat, czy też nie. Jeśli zatem chcemy to sprawdzić, to warto przed rozpoczęciem brania tabletek zrobić kilka zdjęć głowy, szczególnie w tych miejscach, gdzie włosy są najbardziej przerzedzone. Następnie powtórzymy sesję fotograficzną po każdym miesiącu kuracji, a na sam koniec porównajmy wszystkie zdjęcia ze sobą. Na tej podstawie bez problemu będziemy w stanie ocenić, czy dany preparat zadziałał, a jeśli tak, to w jakim stopniu.

Podsumowując, wybór odpowiednich tabletek na wypadanie włosów nie musi być wcale trudny. Wystarczy sprawdzić skład danego preparatu, a podczas stosowania kuracji na bieżąco kontrolować jej postępy. Natomiast w razie braku pojawienia się widocznych efektów, należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty, by ustalić odpowiednie leczenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.