Tabletki na porost włosów. Prawda, czy fikcja?

Tabletki na porost włosów. Prawda, czy fikcja?

 

Codzienna pielęgnacja włosów, dbanie o ich kondycję to czasami za mało, a my czesząc się zauważamy, że mimo naszych usilnych prób nasze włosy zaczynają wypadać. Co wtedy? Czy to już koniec? Zaczynamy szukać sposobu, aby zatrzymać proces wypadania. Później szukamy rozwiązania na pobudzenie porostu włosów. Wtedy znajdujemy wiele środków, w tym tabletek, na włosów, abyśmy mogli za jakiś czas ponownie cieszyć się okazała czupryną. Czy jednak tabletki na porost włosów, są skuteczne? W poniższych akapitach spróbujemy choć trochę odpowiedzieć na to pytanie.

 

Czy warto stosować tabletki na porost włosów?

 

Nie czekając dłużej z odpowiedzią: tak, warto takie tabletki stosować. Oczywiście, że takie rzeczy jak codzienna pielęgnacja, czy odpowiednia dieta mają wpływ na stan naszego owłosienia. Warto jednak naszym włosom dopomóc “od środka” stosując odpowiednie tabletki, a tym samym dostarczając im dużo witamin i minerałów, które mają korzystny wpływ na porost naszego owłosienia. Tabletki, które najczęściej są również suplementami diety, zawierają np: biotynę, cynk lub selen, czyli jedne z podstawowych wspomagaczy dla naszych włosów.

 

Tabletki na porost włosów tylko dla mężczyzn?

 

Oglądając telewizję najczęściej widzimy mnóstwo reklam, które prezentują tego typu środki szczególnie dla Panów. Wchodząc jednak na stronę praktycznie każdej apteki internetowej, zobaczymy, że takie tabletki są również dla Pań. Problem wypadania i chęć wzbudzenia porostu włosów dotyczy każdego, bez względu na płeć. Oczywiście odpowiednia suplementacja poprzez tabletki, nie sprawi, że w ciągu paru dni z osoby która ma problem z włosami staniemy się osobą o bujnej czuprynie. Wszystko wymaga czasu. Poszukując odpowiedniego dla nas środka, warto zwrócić uwagę na produkty dedykowane. Bardzo często na stronie internetowej apteki tego typu tabletki są podzielone na te dla Pań oraz takie z przeznaczeniem dla Panów. 

 

Czy takie tabletki są skuteczne?

 

W skrócie: tak, ale. No właśnie, dlaczego “tak” i dlaczego “ale”?. Tak, ponieważ skuteczność takiej suplementacji w tabletkach zostało wielokrotnie potwierdzona nie tylko przez badania, ale również przez wiele pozytywnych opinii ludzi którzy używali takich tabletek. W takim razie dlaczego “ale”? Każdy produkt w swoich reklamach obiecuje rewelacyjne i szybkie efekty. W życiu niestety wygląda to troszkę inaczej. To co nas przede wszystkim powinno interesować to inwestycja nie w najtańsze tabletki, ale w te o odpowiednim dla nas składzie i dostosowane do naszych problemów z włosami. Podczas wyboru tabletek na porost włosów ważne jest, aby ich składniki były jak najbardziej naturalne. Im więcej chemii w tabletkach, tym efekt może być odwrotny od oczekiwanego, a zamiast porostu włosów, zaczniemy ich gubić jeszcze więcej. Przed zakupem warto poczytać opinie osób które używały danego specyfiku możliwości sprawdzić czy są badania na temat wybranego przez nas produktu. Bardzo ważnym czynnikiem jest również pewny dostawca wybranych przez nasz tabletek. Kupujmy tylko od oficjalnych dostawców i sklepów stacjonarnych lub internetowych w których mamy pewność dostarczenia oryginalnego produktu.

 

Czy jednak warto?

 

Po raz kolejny odpowiedź będzie taka sama: tak warto. Należy pamiętać jednak o paru czynnikach, które są bardzo ważne: wybór sprawdzonego dostawcy, wybór tabletek nie najbardziej reklamowanych, ale tych które są odpowiednie dla nas i mają dobry skład. Oprócz takiej suplementacji, należy pamiętać o dobrej pielęgnacji włosów i w miarę możliwości o odpowiedniej diecie. Taka suplementacja naszego owłosienia (przy odpowiednim wyborze specyfiku), na pewno im nie zaszkodzi, a tylko pomoże. Dzięki temu już za jakiś czas, przeglądając się w lustrze, problemy z wypadającymi włosami będą dla nas snem do którego nie będzie warto wracać. Musimy również pamiętać, aby stosować się do zaleceń napisanych w ulotkach do takich tabletek. Odpowiedzialność za ich dozowanie spoczywa tylko na nas. Jak widać wszystko w odpowiednich proporcjach, jest dla ludzi. Tabletki na porost włosów to dobre rozwiązanie wspomagające, jednak podczas ich zażywania pamiętajmy o zdrowym rozsądku.